RSS
 

Mały Pascal potrzebuje pomocy

25 sty

Moi drodzy proszę Was o wsparcie dla Małego Pascala z woj. opolskiego.

Wrodzona łamliwość kości. Trzeci, najcięższy typ – taką diagnozę usłyszeli rodzice małego Pascala tuż po jego narodzinach. Choć tej bolesnej choroby nie da się całkowicie wyleczyć, państwo Boronowscy robią wszystko, aby pomóc 8-miesięcznemu synkowi. Jego leczenie jest jednak bardzo kosztowne.
Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu prenumeraty cyfrowej
O chorobie 8-miesięcznego dzisiaj Pascala rodzice dowiedzieli się drugiego dnia po porodzie. Na czym polega wrodzona łamliwość kości? – To nieuleczalna wada genetyczna, związana z nieodpowiednio zbudowanym kolagenem. W wyniku tego Pascal ma bardzo słabe kości – tłumaczy mama Wioleta Boronowska. Tak słabe, że mogą się one złamać podczas takich czynności jak machanie ręką, kichanie czy spanie.

- Badania wykazały, że Pascal łamał się już prenatalnie. Wówczas kości były złamane minimum dwa razy – mówi Wioleta Boronowska. Po narodzinach chłopczyk miał złamaną prawą kość ramienną i udową. Po kilku dniach złamała się także lewa kość ramienna oraz jedenaste żebro. – Na szczęście od tego czasu Pascal ani razu się nie złamał. Jednak słyszeliśmy od rodziców chorujących dzieci, że kolejne złamania rozpoczynają się od dziewiątego, dziesiątego miesiąca – dodaje mama chłopca. Pascal ma także krótsze kości długie, zdeformowane kości u nóg oraz rozszczepienie czaszki.

Lekarstwa nie ma. Ale jest nadzieja

Całkowicie choroby Pascala wyleczyć się nie da. Ale można uchronić go przed kolejnymi złamaniami. To z całych sił starają się robić rodzice. – Co dwa miesiące jeździmy do specjalisty do Łodzi, do ortopedy do Krakowa, a także do Warszawy do Centrum Zdrowia Dziecka – wylicza mama Pascala. Rodzice znaleźli także rehabilitanta, który zdecydował się podjąć terapii chłopca. To również nie było łatwe. – Rehabilitanci się bali, i my to rozumiemy. Trudno brać na siebie taką odpowiedzialność – dodaje pani Wioleta. Całe leczenie chłopca jest jednak bardzo kosztowne. Rodziców bez finansowego wsparcia nie będzie na to stać.

Wspierać można poprzez wpłatę
do Fundacji „Słoneczko”.

NUMER KONTA 21 8944 0003 0000 2088 2000 0070

z dopiskiem Pascal Boronowski Subkonto 307/B

http://opole.tvp.pl/23725847/maly-pascal-potrzebuje-pomocy ‪#‎WartoPomagać‬

 

 
Brak komentarzy

Napisane przez w kategorii Bez kategorii

 

Dodaj komentarz