RSS
 

Archiwum - Wrzesień, 2016

Domowe Hospicjum dla dzieci w Opolu

07 wrz

Moi drodzy zaglądający tutaj od czasu do czasu- dziś proszę Was o wsparcie dla naszego opolskiego hospicjum dla dzieciaków. W chwili obecnej hospicjum wspiera 20- dzieciaków a refundowane z NFZ jest 18-ścioro. Reszta to oczywiście Wasza pomoc darczyńców. Dzięki Wam z tej pomocy mogą korzystać dzieci z całego województwa opolskiego.
Jeszcze nie tak dawno nasze opolskie hospicjum miało problemy, ale teraz jest inaczej :)

Hospicjum od marca 2015 roku ma także nowe miejsce -W nowym lokalu na prawie 200 m kw. mieści się siedziba fundacji, dwie poradnie lekarskie, sala konferencyjna oraz rehabilitacyjna, dla tych podopiecznych, którzy mogą przyjechać tu z rodzicami.

Jeżeli macie ochotę wspomóc hospicjum nie finansowo lecz rzeczowo to można przesyłać paczki. Możecie przesłać do mnie ( adres podam priv) i ja przekaże lub bezpośrednio na adres hospicjum. Mogą to być oliwki do ciała, pampersy, mokre chusteczki itp.

…………………………………………………………………………………………………
Fundacja Domowe Hospicjum w Opolu działa od 2005 roku i od tej pory opieką objęła 140 małych pacjentów i ich rodziny. Fundacja ma stale pod opieką kilkanaścioro dzieci z całego województwa opolskiego. Dyżur hospicjum trwa 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. W skład zespołu hospicjum wchodzi wykwalifikowana kadra lekarzy, pielęgniarek, fizjoterapeutów, pracownika socjalnego, psychologa, duchownego i wolontariuszy. Zadaniem Fundacji jest pozyskiwanie środków finansowych na opiekę nad nieuleczalnie chorymi dziećmi, na sprzęt specjalistyczny oraz leki. Pacjenci i ich rodzice nie ponoszą żadnych kosztów.

W czerwcu 2014 roku przy Fundacji Domowe Hospicjum dla Dzieci w Opolu powstało Hospicjum Perinatalne. Jego zadaniem jest udzielenie pomocy i wsparcia rodzinom w przypadku rozpoznania u płodu wady letalnej, która jest związana z wystąpieniem u Niego ciężkiego zaburzenia rozwojowego.

……………………………………………………………………………………………….

Fundacja Domowe Hospicjum     dla Dzieci w Opolu
ul. Armii Krajowej 11-13 A
45-071 Opole

                                                     

Konto bankowe: mBANK
64 1140 2017 0000 4602 1029 4785
e-mail: hospicjum_dom@wp.pl
www.hospicjum.opole.pl

tel./fax 77 442 51 08
Pielęgniarka dyżurna: 501 414 055
Lekarz hospicjum: 605 652 172

 
Brak komentarzy

Napisane w kategorii Bez kategorii